Işıltılı Göz Makyajı Nasıl Yapılır? 
 1. Anasayfa
 2. Makyaj

Işıltılı Göz Makyajı Nasıl Yapılır? 

Parlak, aydınlık ve ışıltılı göz makyajı son zamanlardaki makyaj trendlerinden biri. Gözlere anında daha eşsiz ve büyüleyici bir etki kazandırmak için özellikle göz makyajında ışıltılı, metalik ve parlak renkler kullanmak oldukça iyi bir fikir. Eşsiz ve büyüleyici gözlere sahip olmanız için ışıltılı göz makyajı nasıl yapılır? Yazımızda anlattık. 

Işıltılı Göz Makyajı 

Işıltılı Göz Makyajı Nasıl Yapılır? 
Işıltılı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?
 • Işıltılı göz makyajı için ilk adım bir far bazı uygulamak olacaktır. Bu işlem farınızın pigmentinin daha belirgin olmasını ve farınızın kalıcılığını arttıracaktır. 
 • İkinci adım olarak metalik bitişli krem farlardan faydalanabilirsiniz. Böylece farınızı dağıtmak için uzun uzun uğraşmanıza gerek kalmayacaktır. Ayrıca krem farlar ışıltıyı daha yoğun bir şekilde verdiği için daha etkili bir sonuç alabilirsiniz.
  Krem farı uygulamak için bir fırçadan değil de parmağınızdan yardım almanız daha mantıklı olacaktır. Parmağınıza aldığınız farı göz kapağınıza yatay olarak uygulayıp katlanma bölgesine geldiğinizde yukarıya doğru hafifçe dağıtabilirsiniz. 
 • Metalik kalem farlar ile göz altınızı renklendirebilirsiniz. Böylece bütünlük sağlayan bir makyajınız olacaktır.
  Ayrıca kalem farlar ile eyeliner görüntüsü oluşturarak bütün makyajınızın ışıltılı ürünlerle tamamlanmasını sağlayabilirsiniz. 
 • Işıltılı göz makyajınızın daha etkili görünmesi için yapmanız gereken son adım uzun ve kıvrık kirpikler elde etmektir. Maskarayı kirpiklerinize uygulamadan önce kıvırma makası ile kirpiklerinizi güzelce kıvırmalı ardından maskaranızı çift kat uygulamalısınız. Elinizde kirpik tarağınız varsa maskara uygulamasından 30 saniye sonra kirpiklerinizi tarayarak ayrık ayrık ve uzun kirpiklere sahip olabilirsiniz. 
 • Makyajınızı nude tonlarda bir rujla tamamlamanız ilginin gözlerinizde kalmasını sağlayacaktır.
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir