Yay Burcu Erkeği Özellikleri
  1. Anasayfa
  2. Burçlar

Yay Burcu Erkeği Özellikleri

Yay burcu erkeği özellikleri hakkında bilgi vermeden önce bu burç hakkındaki genel bilgileri verelim.

Grup: Ateş/erkeksi/değişken

Yönetici Gezegen: Jüpiter ve Neptün

Renk: Turkuaz, Mor

Uğurlu Taş: Firuze, Mavi topaz

Şanslı Sayı: 3

Şanslı Gün: Perşembe

Karşıt Burç: İkizler

Metal: Kalay

Çiçekler: Leylak, mor menekşe, karanfil, kırmızı gül

Ağaçlar: Meşe, ıhlamur, dut, kestane, dişbudak

Olumlu Özellikleri: Kavrama yetenekleri ileri düzeydedir. Kararlı ve hedefe odaklıdırlar.

Olumsuz Özellikleri: Hiç düşünmeden riske girmeleri olumsuz özellikleri arasında öne çıkar. Dağınık ve uçarı yapıları vardır.

Yay Burcu Erkeği Özellikleri Nelerdir?

Yay burcu erkeği özellikleri arasında en bilineni hayata karşı farklı bir bakış açısına sahip olmasıdır. Yeni bir fikir, onların kısa bir açıklamasıdır. Yay burcu erkeği seyahat etmeyi çok sever ve sevdiği kadınla seyahat etmek muhtemelen en büyük hayallerinden biridir.

Yay burcu erkeğinin özelliklerinden belki de en önemlisi ise özgürlüklerine çok düşkün olmalarıdır. Ruhları bağımsızdır ve gezip tozmaya bayılırlar. Çoğu zaman evinin erkeği olmakta zorluk yaşayan yay burcu erkeğinin iyi niyetinden şüphe duyulmaz. Ailesine çok önem verir ve onlara karşı oldukça duyarlı davranırlar. Zorlu hayallerinin peşinden koşmaktan çekinmeyen yay erkeği, sınırlarını zorlamayı çok sever.

Dürüstlük, herkesin çevresinde aradığı ve çoğu insanın bulamadığı önemli bir özelliktir. Ancak kendisine danışmadan dahi hakikat adına bir fikir beyan etmek bazen can sıkıcı ve üzücü sonuçlara yol açabilir. Yay erkeğinin karşılaştığı problem tam olarak bu şekilde gelişir.

Yay erkeği fazla açık sözlü olduğu için; bir arkadaşı ister saçına bir değişiklik yaptırsın ister yeni bir şey alsın, olumlu ya da olumsuz fark etmeksizin hemen fikrini söyler. Ancak durum bazen üzücü ve incitici olabilir. İnsanları mutlu etmek için yalan söylemek, aldatmak ve teselli etmek yay erkeğine göre değildir. Başkalarının görüş ve duygularını görmezden gelerek gösterilen dürüstlük her zaman takdir edilemeyebilir.

Yay erkeği, arkadaş çevresinde popüler bir isimdir. Hoşgörülü bir yapıya sahiptirler, hayallerinin peşinden giderler ve önyargısız hareket ederler. Yay erkeğinin en bilinen olumsuz özelliği, başına buyruk olmasıdır. Kibirli bir yapıya sahiptir ve kararları genellikle dürtüseldir.

Yay Burcu Erkeği Fiziksel Özellikleri

Büyük ve geniş gözleri, sık sık kesmediği sakalları ve dolgun dudakları ile yay burcu erkeğini kalabalık bir ortam da bile gayet net fark edebilirsiniz. Çekiciliği ve fiziksel görünümü ile ön planda olan bu burcun erkeği, saçı ve sakalı çoğu zaman dağınık olduğundan dolayı salaş ve rahat bir görünüme sahip olurlar.

Her zaman gülümsemesi, derin ve etkileyici bakışları ile çok çekicidirler. Klasik ve şık kıyafetler, rahat tavrı ve hayata bakış açısı nedeniyle yay burcuna pek uymaz.

Spor yapmaya özen gösterdikleri ve spor giyimi sevdikleri için atletik vücutları ve uzun boyları ile dikkat çekerler. Modayı takip edip şık görünmek yay burcu erkeği için imkansızken, kendinden emin yürüyüş ve tavırlarıyla salaş spor kıyafetlerini modaya dönüştürürler.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir