Sona Gelen İlişkinizi Nasıl Kurtarırsınız?
  1. Anasayfa
  2. Aşk & Cinsellik

Sona Gelen İlişkinizi Nasıl Kurtarırsınız?

Zamanla, ilişkilerde veya evliliklerde bazı çatışmalar ortaya çıkabilir. İnsanlar birbirlerini yanlış anlamaya başlarlar ve bazı olumsuz tutum ve davranışlar gösterirler. Elbette bu sorunlar her ilişkide belirli zamanlarda görülebilir ama elbette asıl mesele bu değildir. İnsanlar bir ilişkide bu noktaya geldiklerinde genellikle ne yapacaklarını bilemezler. Bundan dolayı sizlere rehber olması açısından “Sona gelen ilişkinizi nasıl kurtarırsınız?” başlıklı yazımızı hazırladık. 

İlişkileri Kurtarmak için Öneriler 

Sona Gelen İlişkinizi Nasıl Kurtarırsınız?
Sona Gelen İlişkinizi Nasıl Kurtarırsınız?

İlişkinizde Olan Problemleri Anlayın ve Çözüme Kavuşturun 

Genellikle çiftlerin ilişkilerindeki en büyük hata, mevcut sorunları görmezden gelmeleridir. İlişkinizde küçücük bir sorunu göz ardı ederseniz, bir süre sonra o küçük sorun bir dağ gibi büyüyebilir ve düzelmek istediğiniz zaman çok geç kalmış olabilirsiniz. Eğer bir sorun fark ettiyseniz, onu dile getirip çözüme kavuşturmalısınız. Vakit kaybetmeden çözüme doğru bir adım atmalısınız. Partneriniz ile konuşmalarınızı yapıcı tutun. Eleştirmek isteseniz bile bunu yumuşak sözlerle yapmalısınız. Yıkıcı olmamaya dikkat etmelisiniz. 

Partnerinizi Değiştirmeye Çalışmayın 

Partneriniz kendi istemedikçe değişmeyecektir. Bu yüzden onun üzerinde otorite kurmaya çalışmayın, baskıcı bir tavır sergilemeyin. Partnerinizi ezmek yerine olduğu gibi kabul ederek ona ilgi gösterin. 

Romantizmi İhmal Etmeyin 

İlişkinizin başlangıcındaki romantik günleri yeniden alevlendirebilirsiniz. Çiçek satın almak, dışarıda yemek yemek ve dans etmek, sorunlarınızı çözmek için harikalar yaratabilir. 

Sürekli Geçmiş Konuları Açmayın 

Devamlı geçmiş konuları gündeme ilişkiniz için yapabileceğiniz en kötü şey olacaktır. Çünkü geçmişi sürekli gündeme getirmek o gün olanları değiştirmez, insanları rahatsız eder ve daha büyük çatışmalara yol açar. Bu nedenle, geçmişteki hataları affedin, kendi hatalarınızı kabul edin ve tamamen şimdiye odaklanın. 

Partnerinizi Hayatınızın Merkezi Yapmayın 

Partnerinizi önemseyin ancak abartmayın. Onu hayatınızın merkezine koyup onun etrafında dönmeyin. Kendi hayatınız olduğunu unutmayın. Onsuz da zaman geçirin. Ancak bunları yaparken de partnerinizin güvenini sarsacak hareketlerde bulunmayın. 

Partnerinizin Olumlu Yönlerine Odaklanın 

Her zaman partnerinizin olumsuz yönleri hakkında konuşmak yerine, onun olumlu yönlerini takdir edin. Onunla iletişim kurarken olumlu kelimeler seçin ve gülümsemeyi unutmayın. 

Cinsel Hayatınızı İhmal Etmeyin 

Çiftlerin sorunları olduğunda aralarındaki iletişim minimuma iner. Seks aynı zamanda partnerlerin arasındaki en mükemmel duygusal iletişimdir. Bir sorununuz var diye partnerinizin size yaklaşmasını engellemeyin. Belki aşkla dolu bir cinsel birliktelik yaşadıktan sonra sorun hakkında konuşacak bir ortam olacak ve sonuç olarak yataktan sorunlarınızı halletmiş bir şekilde uyanacaksınız. 

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir