Dudaklarınızı Kalınlaştırmak için Tavsiyeler 
  1. Anasayfa
  2. Güzellik

Dudaklarınızı Kalınlaştırmak için Tavsiyeler 

Çağımızın popüler uygulamalardan bir tanesi dudak dolgunlaştırma işlemidir. Dudak dolgusu ameliyatlı veya ameliyatsız olarak uygulanabilir. Güvenilir bir merkezde uygulanan dudak dolgusunun kalıcılığı yaklaşık olarak 12-14 aydır. Dudak dolgusu vücut tarafından kabul edilen hyaluronik asitten yapılıyor. Doğru yapıldığında dudaklara hacim kazandırır ve daha dolgun bir görünüm sağlar. Ayrıca evde uygulanabilen yarı kalıcı dediğimiz doğal bir dudak dolgunlaştırma formülleri vardır. “Dudaklarınızı kalınlaştırmak için tavsiyeler” adlı makalemizde evde rahatlıkla yapabileceğiniz dudak dolgunlaştırma yöntemlerini derledik.  

Dudak Dolgunlaştırma Yöntemleri

Dudaklarınızı Kalınlaştırmak için Tavsiyeler 
Dudaklarınızı Kalınlaştırmak için Tavsiyeler

Dudak Peelingi ve Dudak Nemlendirme ile Dudak Dolgunlaştırma 

Dudaklarınızı düzenli olarak nemlendirmek sadece dolgu için değil, dudaklarınızın sağlıklı görünmesi için de önemlidir. Özellikle kuruluğu ve çatlamayı önlemek için dudaklarınızı nemlendirin. Dudaklarınızı nemlendirici ve bitkisel yağlarla nemlendirebilirsiniz. Günde 3 kez nemlendirmek yeterlidir. Dudak peelingi için iki önerimiz var. Önce kabartma tozu ve zeytinyağını karıştırıp pamuk yardımıyla dudaklara uygulayın. 30 dakika sonra ılık su ile durulayın. İkinci yöntem ise; bir tatlı kaşığı bal ile bir tatlı kaşığı toz şekerin karıştırılmasıdır. Karışımı parmaklarınız ile ve dudaklarınızı hafiften ovalayarak uygulayın. Karışımı 15 dakika dudaklarınızda beklettikten sonra ılık su ile durulayın. Bu peeling tariflerini haftada 3-4 gün kullanabilirsiniz. 

Nane Yağı ile Dudak Dolgunlaştırma 

Nane yağı, başarısı için dudak büyütme yöntemleri arasında bir numaradır. Ayrıca uygulaması çok kolaydır. Tek yapmanız gereken dudaklarınıza biraz nane yağı sürmek. Nane yağı dudaklarda yanma hissine neden olabilir. Yanma hissi ile dudaklar daha dolgun hale gelir. Dudak dolgunlaştırıcı yağ arıyorsanız mutlaka nane yağına bir şans vermelisiniz. 

Dudak Masajı ile Dudak Dolgunlaştırma 

Dudak masajı kan dolaşımını hızlandırır. Aynı zamanda kasların gevşemesini sağlar. Bu sayede dudaklar daha dolgun bir görünüme kavuşur. Nemlendirici uygulayarak dudak masajına başlayabilirsiniz. Ardından bir elinizle dudaklarınızı kapatın ve sağdan sola hareket edin. Son olarak diğer elinizle bu hareketleri yapın. Gün içerisinde düzenli olarak dudak masajı yapabilirsiniz. 

Buhar Masajı ile Dudak Dolgunlaştırma 

Buhar masajı için; bir bardak kaynar suya birkaç damla limon sıkın. Ardından dudaklarınızı bardağa yaklaştırın. Buhar dudaklarınıza temas etmelidir. Buharlamadan sonra dudaklarınıza nemlendirici sürün ve dudaklarınızı aşağı çekmek için parmaklarınızı kullanın. 

Bal Maskesi ile Dudak Dolgunlaştırma 

Bal dudak büyütmede en sık kullanılan bileşenlerden biridir. Sadece dudaklarınıza bal sürün ve masaj yapın. Ancak daha etkili sonuçlar için bal maskesi kullanabilirsiniz. 1 tatlı kaşığı bal, yarım rendelenmiş salatalık ve 1 yemek kaşığı yoğurdu bir kapta karıştırın. Karışımı 20 dakika bekletin. Ardından dudaklarınıza oval bir hareketle masaj yapın ve 10 dakika bekleyin. Ardından ılık suyla durulayın. Bal maskesini haftada 2-3 kez tekrarlamak etkili sonuçlar sağlayacaktır. 

Deodorant Kapağı ile Dudak Dolgunlaştırma 

Deodorant kapakları en çok bilinen ve uzun süredir kullanılan dudak büyütme aracıdır. Bu yöntemi uygularken yapmanız gereken ilk şey dudaklarınızı nemlendirmektir. Ardından ağzınızı deodorant kapağı ile kapatın ve dudaklarınızı tamamen deodorant kapağı ile kapatın. Kapaktaki havayı içinize çekin. Bu işlem sayesinde dudaklarınız kapağa yapışacaktır. Bu yöntemi 2 dakika boyunca tekrarlayın. Deodorant kapağı kullanılarak yapılan dudak dolgunlaştırma yöntemi sayesinde dudaklarınız çok kısa sürede kolayca daha dolgun bir görünüme kavuşacaktır. 

Vicks ile Dudak Dolgunlaştırma 

Genellikle öksürük gibi sorunları tedavi etmek için kullanılan vicks, dudak büyütme için de ilk tercihtir. Nane yağı gibi, bazı yanma özelliklerine sahiptir. Vicks ile dudakları dolgunlaştırmak için diş fırçanıza biraz Vicks sürün ve dudaklarınıza masaj yapın. 10 dakika sonra su ile durulayın. Haftada bir kez uygulanması tavsiye edilir. 

Kaşık ile Dudak Dolgunlaştırma 

Yemek yerken kullandığınız metal kaşıkla dudaklarınızı dolgunlaştırabilirsiniz. Üstelik bu yöntem oldukça etkili ve uygulaması kolaydır. İlk önce kaşığı yaklaşık bir saat buzdolabına koyun. Kaşığı dondurucudan çıkarın ve bir dakika oda sıcaklığında bekletin. Kaşığı buzdolabından çıkardıktan hemen sonra dudaklarınıza koyarsanız, kaşık dudaklarınıza yapışabilir ve dudaklarınız yanabilir. Bu, dudaklardaki derinin kopmasına bile neden olabilir. Oda sıcaklığında bir dakika bekledikten sonra kaşığı 30 saniye dudaklarınıza bastırın ve bir dakika bekletin. İstediğiniz dolgunluğu elde edene kadar bu işlemi arka arkaya birkaç kez tekrarlayın. Kaşıkla dudak büyütme yönteminde dikkat edilmesi gereken bir nokta da kaşığın tüm dudağı kaplamasıdır. Bu yöntemde metal kaşık tercih edilmelidir. 

E Vitamini Maskesi ile Dudak Dolgunlaştırma 

E vitamini genellikle dudak büyütme için ilk tercihtir. Maskeyi uygulamak için 1 ampul E vitamini, 5 yemek kaşığı zeytinyağı ve 4 damla tarçın yaprağı yağını karıştırın. Bu karışımı dudaklara uygulayın ve 20 dakika bekletin. Daha sonra suyla yıkayın. Haftada 2 kez E vitamini maskesi kullanabilirsiniz. 

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir