Yüzümdeki Dökülmeler İçin Ne Yapmalıyım?
  1. Anasayfa
  2. Güzellik

Yüzümdeki Dökülmeler İçin Ne Yapmalıyım?

Ciltteki döküntüler son derece önemlidir. Çünkü kozmetik kusurların yanı sıra cilt kusurlarına da neden olurlar. Bu nedenle bir çok kadın yüzümdeki dökülmeler için ne yapmalıyım? şeklindeki soruya yanıt aramaya çalışır. 

Ciltteki döküntüler son derece önemli kozmetik sorunlara neden olabilir. Enfeksiyonlar, alerji, deri hastalıkları, nedeniyle oluşabilir. Otoimmün hastalıklar, gebelik, güneşe aşırı maruz kalma, diyabet, deri kanserleri, vaskülit, olumsuz reaksiyonlar ciltte döküntüye neden olabilir.

Bazı anatomik bölgelerle veya tüm vücutla sınırlı olan olaylar, döküntüler şunlarla ilişkili olabiliR: Ağrı, şişme, kaşıntı, kabarma veya kabarma, papüller, ülserler, püstüller , pullar , kaynar , birbirine yakın noktalar, ısı ve cilt renginde değişiklikler.

Deri döküntülerinin tedavisi, bilgisi oldukça dikkatli bir teşhis süreci gerektiren tetikleyici nedenlerin tedavisine dayanır. Döküntü olarak da bilinen, döküntü ya da deri döküntüsü, ciltte belirgin değişikliklere neden olabilir.

Belirtiler ve Nedenler

Döküntüden etkilenen ciltte şişme, ağrı ve kaşıntı görülebilir. Özellikle yoğun olduğunda, kaşıntı hastanın o kadar sert ve tekrar tekrar kaşınmasına neden olabilir ve enfeksiyon riski taşıyan cilt yaralarına neden olabilir. Neredeyse her zaman açık renkli olan veziküller, küçük boyutlu (maksimum 10 milimetre) ve cilde göre kabarık, seröz veya serum-hematik sıvı içeren cilt lezyonlarıdır. Epidermisin en yüzeysel katmanlarını etkilerler. Bununla birlikte, hastalıklar arasında, deri döküntüsünün olası nedenleri arasında atopik dermatit, sedef hastalığı, impetigo, zona, eksantematöz hastalıklar, romatoid artrit, lupus eritematozus, Kawasaki sendromu sayılabilir. Çok yüksek veya çok düşük sıcaklıklar, yağlı cilt, stres ve alkol içeren ürünler gibi faktörler durumu daha da kötüleştirebilir.

Çoğu durumda bunlar, sırasıyla şişme ve kaşıntıyı azaltmak için nemlendiriciler , temizleyiciler veya özel kremler veya kortizon veya antihistaminiklere dayalı ürünlerdir. Genel olarak, cildi ovmaktan veya çizmekten ve etkilenen bölgeye sabun kullanmaktan veya kozmetik uygulamaktan kaçınmak önemlidir. Temizlemek için ılık su ve hafif deterjanlar kullanmak en iyisidir. Etkilenen bölgenin mümkün olduğunca havaya maruz kalması da tavsiye edilir.

Deri Döküntüsü Tedavisi

Döküntülerin tedavisi, tetikleyici nedenlere göre değişir. Ayrıca, bir enfeksiyondan kaynaklanan kızarıklığın, güneş ışığına aşırı maruz kalmaktan kaynaklanan bir kızarıklıktan tamamen farklı bir tedaviye ihtiyacı olduğu oldukça sezgiseldir. Hasta için ölümcül sonuçlara da yol açabileceğinden, hemen tedaviyi hak eden klinik olarak ilişkili nedenlere bağlı deri döküntüleri olduğu unutulmamalıdır.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir