Cilde En İyi Gelen Çiçekler
  1. Anasayfa
  2. Güzellik

Cilde En İyi Gelen Çiçekler

Yüz yıllardır çiçekler cilt bakımında güzelleştirici ve faydalı etkileri ile kullanılıyor. Günümüzde de kullanımları halen devam etmektedir. Peki, cilde en iyi gelen çiçekler hangileridir? Bu makalemizde sizlere çiçeklerin cilt için faydalarını anlatacağız.

Çiçekleri hayatımızın her anında kullanmaktayız. Özellikle evimizde dekoratif öge olarak ve odaların güzel kokması için yetiştirip büyütmekteyiz. Ancak çiçeklerin cilde muhteşem etkileri olduğunu biliyor muydunuz? Çoğu kişi çiçeklerin cilt üzerindeki etkisini bilmiyor.

Cilde En İyi Gelen Çiçekler Hangileridir?

Lavanta

Lavanta mis gibi kokan en güzel çiçeklerden biridir. Hayatımızın her alanında lavanta çiçeğini kullanmaktayız. İçerdiği bileşenler ile cilt için oldukça faydalı bir çiçektir. Genellikle hassas, kuru, yağlı cilt ve daha pek çok cilt tipi ile uyumludur. Cildin onarılması üzerinde etkisi büyüktür. Ayrıca cilt üzerinde oluşan kaşıntı, iltihap ve yara gibi benzeri sorunları ortadan kaldırır. Dolayısı ile lavanta cilt için en önemli çiçeklerden biridir.

Papatya

Papatya günlük hayatta her zaman karşınıza çıkabilen bir çiçek türüdür. Peki, Papatya cilde iyi gelir mi? sorusuna karşılık olarak “Evet” diyebiliriz. Öncelikle Papatya, bol miktarda A, C ve E vitamini içermektedir. Cilt üzerinde meydana gelen tahriş, pullanma ve kızarıklık gibi durumlarda kullanılabilir.

Hibisküs

Hibisküs çiçeğini herkes bilmeyebilir. Ancak bu çiçek cilt için oldukça faydalıdır. Hibisküs çiçeği içerisinde amino asitleri bulunmaktadır. Dolayısı ile yaşlanmayı geciktirme özelliğine sahip olduğunu belirtmek isteriz. Cildi yıpranmış ve  cilt yüzeyinde ölü derileri fazla olan kişilere Hibisküs çiçeği iyi gelmektedir.

Gül

Gül cilt için faydalı bir çiçek midir? sorusu sıkça soruluyor. Gül çiçeğinin nemlendirici özelliği vardır. Bu sayede yaşlanmayı geciktirir. Gül çiçeği cilde en iyi gelen çiçeklerden biridir.

Aloe Vera

Aloe Vera çiçeğinin cilt üzerindeki etkisi son zamanlarda oldukça popülerleşti. Cilde en çok faydalı çiçek Aloe Vera olarak bilinmektedir. Cilt de oluşan yaraları iyileştirir, cildi güzelleştirir, kırışıklıkları azaltır ve cildi nemlendirir.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir