En Dikkat Çekici Kızıl Saç Tonları Hangileridir? 
  1. Anasayfa
  2. Saç Bakımı

En Dikkat Çekici Kızıl Saç Tonları Hangileridir? 

Bir değişiklik yapmak ve saçınızın renginden başlamak istiyorsanız, düşünceleriniz kahverengi tonundan çok çarpıcı bir alternatif olan kızıl renge kayabilir. Kızıl saç rengi beyaz tenli kadınlara oldukça yakışır. Ancak saç doğal saç renginiz koyu tonlarda ise saçınızı kızıl yapmadan önce açmanız gerekir. Bu işlem saçlarınıza biraz zarar verebilir. Ancak düzenli ve doğru bir bakım ile bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Öte yandan kızıl saçlar sizi yaşınızdan daha yaşlı gösterebileceğinden, bu saç rengini saç modeliniz ve uzunluğunuzla dengelemenizi öneririz. Saçlarınız omuz hizasındaysa ve katlı değilse kızıl saç sizi daha genç gösterecektir. Peki, en dikkat çekici kızıl saç tonları hangileridir? 

Çekici Kızıl Tonları

En Dikkat Çekici Kızıl Saç Tonları Hangileridir? 
En Dikkat Çekici Kızıl Saç Tonları Hangileridir?

Ateş Kızılı Saç Rengi 

Ateş kızılı, açık tenli kadınlar için mükemmel olan canlı kırmızı tonlarından biridir. Daha canlı bir görünüm istiyorsanız ateşli kızılına bir şans verebilirsiniz. 

Kızıl Kahve Saç Rengi 

Bu kahve ve kırmızının buluştuğu güzel bir saç rengidir. Kahve tonlarından vazgeçemeyen kadınlar için güzel bir kırmızı tonudur. Açık tenli kadınlara çok yakışır. Daha koyu ten renklerine pek uygun değildir. Hafif dalgalı ve düz saç modelleri bu saç rengine çok yakışır. 

Bakır Kızıl Saç Rengi 

Bakır kızıl saç rengi son iki sezonun en güzellerinden ve en göz alıcı kızıl tonlarından bir tanesidir. Kızıl ve bakır renklerinin şiirsel uyumu ile mükemmel bir görünüm yakalayabilirsiniz. Saçlarınızda yüzde yüz farklılık arayanlar bakır kızıl saçlarını mutlaka denemeliler. 

Titian Kırmızı Saç Rengi 

Titian kırmızısı, kalın koyu siyah saçlar için mükemmeldir. Buna ek olarak titian kırmızısı sarı saçlarda da harika görünecektir. Bu aşamanın anahtarı; saç renginize en uygun alt tonları bulmaktır. Bu nedenle koyu sarı saçlarınız varsa daha koyu bir Titian tonu öneriyoruz. 

Altın Bakır Saç Rengi 

Sıcak ve canlı bir renk olan altın bakır beyaz tenli kadınlarda oldukça güzel ve zarif duracaktır. 

Kayısı Kızılı Saç Rengi 

Çok açık bir kızıl renk arıyorsanız, kayısıdan ilham alan bu rengi deneyebilirsiniz Çilli bir teniniz var kayısı kızılı saç rengini muhakkak denemelisiniz. 

Sultan Kızılı Saç Rengi 

Bu saç rengi adeta Hürrem Sultan ile bütünleşmiştir. Oldukça uysal olan kızılın bu tonu, sizi asla kısıtlamaz. Bundan dolayı istediğiniz saç boyutunda ve modelinde kullanabilirsiniz. Beyaz ten rengine sahipseniz sultan kızılı saç rengi size çok yakışacaktır. 

Tarçın Bakır Saç Rengi 

Bu çok çekici ve zarif bir renktir. Son zamanlarda birçok büyük isim bu rengi deniyor. Yerli ve yabancı birçok yıldızın favori renklerinden ilham alabilirsiniz. Açık tenli ve buğday tenli insanlar tarçın bakır saç rengi açısından en şanslı kişilerdir. 

Şarap Kızılı Saç Rengi 

Şarabın renginden ilham alan parlak ve canlı bir yansıma. Birçok belirgin özelliği vardır. Tüm cilt tonları bu rengi rahatlıkla kullanabilir. Cilde kolayca uyum sağlayan eşsiz bir renktir. 

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir