Hızlı Hamile Kalmak İçin Ne Yapmalı? 
  1. Anasayfa
  2. Hamilelik

Hızlı Hamile Kalmak İçin Ne Yapmalı? 

Anne baba olmak isteyen çiftler hamile kalma yöntemlerini ve hızlı hamile kalmak için ne yapmalı? Diye araştırmaktadır. Bugünkü yazımızda anne baba olmak isteyen çiftler için hamile kalmanızı kolaylaştıran önerileri sizin için hazırladık.  

Hamile Kalmanın Basit Yolları 

Hızlı Hamile Kalmak İçin Ne Yapmalı? 
Hızlı Hamile Kalmak İçin Ne Yapmalı?

Evet, bu doğru! ne kadar çok seks yaparsanız, hamile kalma şansınız o kadar artar. Normal şartlar altında, sperm vücudunuzda beş gün yaşayabilir. Düzenli seks, yumurtlama sırasında spermin yumurta ile karşılaşma şansını artırır. Bundan dolayı yumurtalama dönemleri düzenli olarak takip edilmelidir. Eczanelerde bu noktada kadınlara yardımcı olacak Sağlık Bakanlığı onaylı testler satılmaktadır.  

Diyet Yapıyorsanız Bırakın 

Ohio Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırmanın sonuçlarına göre, kadınlar kalori alımını azalttığında üreme hormonu seviyeleri düşüyor. Bu durumda hamile kalma ihtimalini zorlaştırıyor. Hamile kalmak istediğinizde sağlıklı besinlerle yeterli kilo almalısınız. 

Çinko, Selenyum, E vitamini ve C Vitaminlerini Beslenmenize Ekleyin 

Çinko ve E Vitamini: Bunlar eşiniz için. Çinko hücre yenilenmesine iyi gelirken, E vitamini de hücre yenilenmesini destekler. Partnerinizin spermi ne kadar güçlüyse, yumurtanızın buna direnme olasılığı o kadar düşüktür.  

Selenyum: Bu da eşiniz için. Selenyum, testosteron ve sperm sayısını artıran önemli bir vitamindir.  

C vitamini: C vitamini sperm kalitesini artıracak ve hamile kalmanıza yardımcı olacaktır.  

Size Çinko: Çinko kullanarak, hücre bölünmesi ve yenilenmesi gelişme göstereceğinden hamile kalmanız daha kolay hale gelecektir. 

İlişki Sonrası Bir Süre Sırt Üstü Yatın 

Cinsel ilişkiden sonra bir süre sırt üstü yatmak hamile kalma şansınızı artırabilir. Araştırmalar, cinsel ilişkiden sonra belin altına bir yastık yerleştirmenin spermlerin fallop tüplerine ulaşmasını kolaylaştırdığını göstermiştir. 

İlişki Gününü Adet Dönemine Göre Ayarlayın 

Hamile kalmak için en iyi zaman, adetinizin ilk gününden itibaren 11-17 gün arasıdır. Bu zamanlarda seks yapmak, gebe kalma olasılığını artırır. Yumurtlamadan sonra yumurtanın ömrü yaklaşık 12-24 saattir. Sperm kadının vücudunda yaklaşık 7 gün canlı kalmaktadır. 

Gebelik şansını artırmak için yumurtlama gününden 3 gün önce ve 3 gün sonrasının hamilelik için değerlendirilmesi önerilir. 

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir